5 spôsobov, ako uzdraviť vlasy s využitím kokosového oleja


kokosovy olejKokosový olej sa vo veľkej miere využíva ako prírodný stimulátor rastu vlasov. Pravidelným používaním docielite zdravé a pevné vlasové pramene, ktoré budú menej vypadávať, menej sa lámať, dobre vyzerať a správne rásť. S využitím kokosového oleja možno pripraviť tiež kvalitný prípravok proti všiam a lupinám. Kyselina laurová bohato obsiahnutá v kokosovom oleji spevňuje vlasy a tým zmierňuje ich lámavosť. Kokosový olej navyše obsahuje veľa iných mastných kyselín, vitamínov a minerálov, ktoré vlasy do hĺbky vyživujú, dodávajú im lesk a prinášajú so sebou rýchlejší rast.

1) Kondicionér na farbené vlasy

Používate bežný kondicionér, aby sa vám vlasy po umývaní lepšie rozčesávali a menej sa pri tom lámali? Namiesto neho vám urobí rovnakú službu kokosový olej, ktorý vaše vlasy zároveň posilní a hydratuje. Bolo zistené, že poškodenie jemných pramienkov spôsobuje ich prílišné vysušenie slnečnými lúčmi, šampónom a chemikáliami obsiahnutými vo farbách a prelivoch na vlasy. Zvlášť peroxid je veľmi agresívny, preto sa po odfarbovaní používa vždy kondicionér, ktorý vlasy zvlhčí a zmierni následky zničenia. Skúste niekedy do farby na vlasy pridať trochu kokosového oleja a uvidíte ten rozdiel. Klasický kondicionér sa používa po každom umytí vlasov nasledovne: do umytých a vlhkých vlasov (nie mokrých) naneste rozpustenú kávovú lyžičku oleja, 5-10 minút nechajte pôsobiť a umyte vlažnou vodou. Ak sa vám vlasy veľmi mastia a olej je na vás príliš mastný, používajte kondicionér pred umývaním vlasov, ale potom už nepoužívajte chemické šampóny.

2) Maska na vlasy

Masku na vlasy pre rýchlejší rast, hebkosť a pevnosť vlasových prameňov je potrebné používať zhruba raz týždenne. Postup: Rozpustený vlažný kokosový olej vmasírujte do suchých alebo vlhkých umytých vlasov po celej ich dĺžke vrátane pokožky hlavy. Masírujte vlasy asi minútu, potom ich zabaľte do uteráka a nechajte masku pôsobiť minimálne 30 minút, nakoniec opláchnite vlažnou vodou. Masku si môžete ponechať aj cez noc, vlasy zabaľte do uteráka alebo kúpacej čiapky, aby ste nemali olej na vankúši. Ráno si nezabudnite vlasy dôkladne opláchnuť vlažnou vodou.krasne a zdrave vlasy

3) Ošetrenie rozštiepených končekov

Kokosový olej je tiež vhodný pre každodennú starostlivosť o rozštiepené a poškodené končeky vlasov. Pozor však na množstvo, ktoré použijete, aby vaše vlasy neboli príliš mastné. Každý deň postačí pár kvapiek, ktoré najprv necháte rozpustiť medzi prstami (olej máva tuhú konzistenciu) a potom nanesiete na rozstrapkané končeky. Niekedy je lepšie si u kaderníka natrvalo poškodené končeky nechať o pár centimetrov zostrihnúť a aplikovať olej až potom, aby sa problém neopakoval.

4) Masáž pokožky hlavy pre rýchlejší rast

Vedeli ste, že môžete stimulovať rast svojich vlasov jemnou masážou pokožky hlavy? Pokožka pod vlasmi potrebuje byť riadne prekrvená a mať dostatok kyslíka, aby mohli vlasové folikuly prijímať všetky potrebné mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Konkrétne vitamín E a K. Z minerálov sa jedná najmä o železo a zinok, ktoré olej obsahuje. Preto toľko "zázračných" prípravkov proti vypadávaniu vlasov využíva princíp masáže. Ak vás teda trápi pomalý rast vlasov či ich vypadávanie, vyskúšajte každý druhý deň masírovať pokožku pod vlasmi pár kvapkami kokosového oleja, a to po dobu 5-10 minút.kokosovy olej

5) Ako sa zbaviť vší a lupín?

Nedostatok vitamínov a minerálov môže zhoršovať lupiny. Telu ich dodáte zdravou stravou s dostatkom zeleniny a ovocia, ale väčšinou je potrebné vlasy vyživovať aj z vonka. Ako už bolo povedané, kokosový olej obsahuje veľa mastných kyselín, vitamínov a minerálov, ktoré vlasy robia silnejšími a pokožku hlavy zdravšiu. Ale to nie je všetko. Olej má preukázateľné antibakteriálne a antimykotické účinky, preto tiež ľahko likviduje rôznych škodcov a plesne. Vší sa zbavíte, keď si navlhčíte vlasy, vmasírujte do nich kokosový olej a pramienok po pramienku si ich hrebeňom vyčešete z vlasov. Po umytí ešte raz naneste vrstvu kokosového kondicionéru a nechajte ho pár minút pôsobiť. Jedine správnou starostlivosťou sa dopracujete ku krásnym a zdravým vlasom!

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.