Aby sviatočné obdobie nebolo hektické


Obdobie sviatkov so sebou prináša hektické a stresujúce situácie. Hlavne Vianoce sú veľmi náročné na psychiku. Každý chceme mať doma pekne upratané, napečené niekoľko druhov rôznych dobrôt a čo by to boli za Vianoce bez štedrej večere a darčekov pod stromčekom. Takže dostáva zabrať nie len naša duševná pohoda, ale ja peňaženka.

Ako sa v tomto sviatočnom období nezblázniť z nakupovania?

Vstúpite do obchodu, hrá tam vianočná hudba, všade na vás blikajú vianočné svetielka a vás to láka nakúpiť všetko, po čom váš manžel, deti či priatelia túžia. Každý nákup si dopredu premyslíte ešte doma. Napíšte si zoznam, čo skutočne chcú, čo by ich potešilo a snažte sa to nájsť. Nenechajte sa zlákať rôznymi akciami.

Urobte si zoznam darčekov

Aby vám po sviatkoch neostala prázdna peňaženka

V tomto sviatočnom období, k väčšine z nás neprichádza len duch Vianoc, ktorý nás núti rozsvecovať svetielka, zapaľovať sviečky a ozdobovať stromček, ale aj nákupný duch. Snažíme sa nájsť pre blízkych čo najlepší darček a sme ochotní zaplatiť viac, ako počas roka.

Nenechajte sa oklamať predvianočnými zľavami

Ak sa nechcete nechať oklamať predvianočnými zľavami a chcete na darčekoch ušetriť, sledujte ceny tovarov a prehľadajte niekoľko obchodov. Nie všetko, čo je v akcii, má aj skutočne zníženú cenu. V tomto vám pomôžu rôzne porovnávače cien tovaru.

Nakupujete na Vianoce hračky pre deti, pre manželka alebo priateľku oblečenie či kozmetiku? Ak tento tovar nakupujete pravidelne, približnú hodnotu týchto produktov poznáte. Ak si chcete byť istí, že ide o skutočnú zľavu a nemáte čas na prehľadávanie obchodov, kliknite na stránku papio.sk a v časti skutočné zľavy nájdete zľavy na množstvo rôznych kozmetických značiek.

Handmade vianočné darčeky

Darček nemusí byť len z obchodu

Inšpiráciu na darčeky nemusíte hľadať len v obchodoch. Existuje stránka, ktoré združuje rôznych handmade výrobcov a na Facebooku nájdete niekoľko skupín s remeselníkmi z celého Slovenska, ktorí vyrábajú nádherné veci. Nájdete tam od ručne robených hrnčekov až po posteľ z masívneho dreva. Môžete si dať vyrobiť na zákazku hrnček s menom a zdobením alebo zakúpiť ručne robené vianočné ozdoby.

V tomto neľahkom období, tým podporite priamo slovenských remeselníkov.

Výmena alebo vrátenie

Ak si nie ste istí, či sa bude darček vášmu blízkemu páčiť alebo či mu sadne veľkosť, nakupujte v obchodoch, ktoré ponúkajú možnosť vrátiť tovaru po Vianociach alebo ho vymeniť. Nič nepokazíte ani darčekovou poukážkou.

Sviatočné on-line nakupovanie darčekov

Ak darčeky objednávate...

Ak sa vám nechce ísť do preplnených obchodov a radšej si vybavíte darčeky on-line, dajte si pozor na dátum, kedy ich objednávate. Urobte to radšej v predstihu. V tomto sviatočnom období sa rýchlo vypredávajú skladové zásoby. Zistite si, či majú skutočne daný tovar na sklade a či ho stihnú doručiť načas.

Ďalšou neznámou v tomto procese nakupovania sú doručovacie spoločnosti. Hlavne kuriéri to v tomto období sviatkov vôbec nemajú jednoduché. Nápor na nich je obrovský. Myslite na to, keď budete preberať balíček. Buďte milí a jednoduché poďakovanie urobí veľa. Ak máte problém s doručovaním balíčka, buďte asertívni a pokúste sa to riešiť s pokojom.

Ako sa nezblázniť z varenia a pečenia

Každý rok pečiete niekoľko druhov koláčov? Ak je pre vás varenie a pečenie relax, máte vyhraté. A ak čas v kuchyni radi netrávite, máme pre vás niekoľko typov, ako si to aspoň trošku uľahčiť.

Sviatočné pečenie s deťmi

Ako sa nezblázniť zo sviatočného upratovania

Ak už máte napečené, prichádza čas na upratovanie. Určite ste už videli obrázok, ktorý koluje na internete niekoľko rokov s mottom: „Ježiško sa narodil v maštali, takže to s upratovaním nepreháňajte, aby sa aj u vás cítil príjemne.“

Vianoce sú len raz do roka, ale to neznamená, že sa kvôli ním musíte zodrieť či v kuchyni, alebo pri upratovaní. Urobte si pravidelné týždňové upratovanie, postavte stromček, vyzdobte dom a uvidíte, že viac nepotrebujete k tomu, aby ste sa cítili príjemne.

Sviatočný čas so svojou rodinou

Hlavne si to užite! Trávte čas s rodinou a s blízkymi. Aby ste po sviatkoch nezistili, že ste venovali viac času kuchyni a upratovaniu, ako im.

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.