Kniha: Běhání s Keňany

Prečo sa v žiadnej inej zemi nerodia taký bežci ako práve v Keni? Ako je možné, že bežci z jedného kenského kmeňa už desiatky rokov kraľujú v najnáročnejších bežeckých disciplínach? Novinár a vášnivý bežec, Adharanand Finn, sa vydal do Afriky hľadať odpovede.

Cena bez DPH ... 8,25 €
Cena s DPH ....... 9,90 €

Kúpiť

Poštovné od 4,50 €

Skladom posledný kus.
Dodanie do 2 dní

Tajomstvo najrýchlejších bežcov planéty.

Neuveriteľná cesta Adharananda Finna do elitných výcvikových bežeckých táborov v Keni vás prekvapí a zároveň inšpiruje. Kniha spája nový pohľad behu naboso, praktické rady o športe a naplnenie celoživotného sna autora – bežať so svojim hrdinami.

Keep Brain Fit - tréning mozguKu knihe Běhání s Keňany dostanete ako darček aplikáciu Keep Brain Fit. Aby nie len vaše telo, ale aj mozog, bol vo výbornej kondícií.

40% víťazov na dlhé trate pochádza z jediného kenského kmeňa. A práve tam sa Adharanand Finn spolu so svojou manželkou a deťmi presťahoval, aby si mohol zabehať s najrýchlejšími bežcami planéty, olympijskými víťazmi, držiteľmi svetových rekordov a odhaliť ich tajomstvo. Oblasť, do ktorej sa Finn s rodinou presťahoval, sa pýši nekonečným chodníkom, vysokou nadmorskou výškou, bežeckým centrom a špičkovou školou.

Okrem skromných víťazov sa Finn stretáva so svojráznymi trénermi, športovými manažérmi a chlapcami z chudobných štvrtí, ktorí musia behať denne 10 km do školy. Spriatelí sa s jednou z mnohých trénujúcich skupiniek a po mesiaci už behá s Keňanmi a pripravuje sa na najťažší africký maratón.

Kto je Adharanand Finn?

Adharanand Finn je reportér časopisu Runner's World, redaktor denníka Guardian, novinár na voľnej nohe a pravidelne prispieva do denníka The Independent.

Finn je vášnivým bežcom a členom atletického klubu. Zúčastňuje sa najmä maratónov a polmaratónov. Ako junior súťažil v cezpoľnom behu.

O knihe

Autor: Finn Adharanand
Originálny názov: Running with the Kenyans
Vydavateľstvo: Mladá fronta
Počet strán: 224
Väzba: pevná s prebalom
ISBN: 978-80-204-2778-6
Rozmery: 155 x 235
Rok výroby: 2012
Jazyk: Český

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.