LED BIOlampa Stimlight

BIOlampa Stimlight prešla dlhým vývojom. Od jednoduchého LED zariadenia po prístroj s výrobou polarizovaného svetla so zrkadlami v 4 farbách + infračervené svetlo. Ošetrenie polarizovaným svetlom patrí k metódam s neobyčajne vysokým percentom úspešnosti.


Donedávna bola liečba svetlom doménou špecializovaných lekárskych ambulancií a kozmetických salónov. Dnes, už môžete využívať silu svetla aj doma.

BIOlampa Stimlight 4 + 1:

BIOlampa Stimlight prešla dlhým vývojom. Od jednoduchého LED zariadenia po prístroj s výrobou polarizovaného svetla v 4 farbách a s infračerveným svetlom, vďaka čomu má široký rozsah použitia.

Urýchlenie hojenia rán, redukcia pigmentových škvŕn, regenerácia poškodených tkanív, utíšenie bolesti, antibakteriálny a protizápalový účinok či liečba akné a celulitídy. Včasná a správna aplikácia liečebného polarizovaného svetla dokonca dokáže znížiť spotrebu liekov, zmierniť ich vedľajšie účinky a nebezpečie návyku. A to je len časť pozitívnych účinkov, ktoré BIOlampa Stimlight ponúka nie len Vám, ale celej rodine.

8 dôvodov, prečo si vybrať BIOlampu Stimlight

1. Ošetrenie polarizovaným svetlom patrí k metódam s mimoriadne vysokým percentom úspešnosti.

2. BIOlampa využíva špeciálne úzko–pásmové LED diódy, ktoré vyžarujú svetlo koncentrované v úzkej oblasti okolo hlavnej vlnovej dĺžky.

3. BIOlampa používa na organizovanie a homogenizáciu toku svetelnej energie špeciálnu zrkadlovú technológiu, ktorá intenzívne pracuje aj s odrazeným svetlom a svetlom vystupujúcim spod pokožky.

4. Polarizované svetlo je energia, ktorá je neinvazívna, viditeľná, netermálna a vo výskume sa preukázala ako najefektívnejšia na ožarovanie mäkkých tkanív tela.

Polarizované svetlo pôsobí na organizmus 3 spôsobmi:

5. BIOlampa je vybavená spojitým a prerušovaným tokom svetla Spojitým svetlom dosiahnete maximálny výstup energie. Pri prerušovanom toku svetla sa vlny svetla šíria podľa nastavenej frekvencii.

6. Procesor riadi činnosť BIOlampy. Ergonomická rúčka zaručuje pohodlné držanie. Ovládanie pomocou 3 tlačidiel pre jednoduché ovládanie.

7. Vyšší výkon svetla skracuje potrebnú dobu ožarovania, takže úspora času nie je na úkor kvality ošetrenia. Polarizácia svetla v BIOlampe bola zvolená tak, aby sa vlastnosti svetla zachovali v čo najväčšom objeme tkaniva.

8. Každá farba svetla má svoje špecifické účinky na organizmus a preniká do rôznych vrstiev pokožky. 

Najčastejšie oblasti použitia BIOlampy:

Použitie biolampy v medicíne

V dermatológií sa ošetrenie svetlom využíva na liečbu nových jaziev po operácií či zranení, ale aj na odstránenie starších jaziev. Výborné výsledky dosahuje v liečbe atopického ekzému, oparov, plesní, preležaninách, pri kožných alergiách, herpesoch atď.

Okrem dermatológií sa biolampa používa na zmiernenie bolesti, pri akútnych a chronických zápaloch šliach a svalov. Priaznivo pôsobí v oblasti krčnej chrbtice, pri pomliaždeninách, vykĺbeninách či zlomeninách. Pozitívny účinok bol zaznamenaný aj pri artróze a artritíde. Používa sa pri liečbe chronických zápalov nosných dutín a nosnej sliznice, horných a dolných dýchacích ciest, priedušiek, stredného ucha, pri prerezávaní zubov alebo pri bolesti spôsobenej zubným kazom.

V športovej medicíne sa používa nie len na liečbu, ale aj urýchlenie rekonvalescencie pohybového aparátu.

BIOlampa v kozmetike

Biolampa našla svoje uplatnenie aj v kozmetike. Najčastejšie sa využíva vplyv modrého a červeného svetla na liečbu akné. Ďalej sa používa proti vypadávaniu vlasov, na zjemnenie vrások, celkové omladenie a regeneráciu pokožky.

Akupunktúrna aplikácia

Svetlo nemusíte prijímať len cez pokožku, ale aj prostredníctvom akupunktúrnych bodov. Súčasná medicína považuje akupunktúrne body, za špeciálne miesta na tele, ktoré dokážu spracovať široké spektrum impulzov.

Stimuláciou akupunktúrnych bodov sa spúšťajú samoliečebné procesy.

Pri tomto ošetrení je prospešná znalosť meridiánov vzťahujúcich sa k príslušnému orgánu. Výhodou svetelnej stimulácie je, že nemusíte nájsť presne umiestnenie akupunktúrneho bodu, ale postačí aplikácia svetla v danej oblasti.

Energizácia pokožky a organizmu

Harmonizácia energetickej nerovnováhy a odstránenie blokád v prúdení energie. Červené svetlo pôsobí v hlbších štruktúrach. Zlepšuje bunkový metabolizmus, tvorbu energie a dochádza nie len k zlepšeniu stavu ožarovaného miesta, ale účinok má vplyv na celý organizmus.

Liečebné účinky svetla

Fototerapia, liečba svetlom, je všeobecne uznávanou fyzikálno-biologickou preventívnou metódou. Svetlá BIOlampy sa používajú ako doplnková liečba pri rôznych zdravotných a kozmetických problémoch.

Každá farba má svoj špecifický účinok a dokáže preniknúť do inej hĺbky pokožky. Najhlbšie preniká červené svetlo, plytšie žlté svetlo, potom zelené svetlo a najplytšie vniká modré svetlo.

Účinok modrého svetla

Vplyv zeleného svetla

Účinok žltého svetla

Využitie červeného svetla

Infračervené svetlo

Infračerveným svetlom sa ošetrujú stavy s ochoreniami ako:

Na podporu liečby či odstránenie kozmetického defektu sa používa aj spojenie rôznych svetiel. Napríklad: proti akné sa používa modré a červené svetlo. Modré zabíja akné baktérie a červené zmenšuje póry a regeneruje pokožku.

Kontraindikácie

Nepoužívajte v oblasti štítnej žľazy, ak máte endokrinné ochorenie a v prípade, že ste po operačnom zákroku štítnej žľazy, je zakázané ošetrenie jazvy skôr ako 6 mesiacov po zákroku.
Nepoužívajte, ak užívate lieky spôsobujúce fotocitlivosť.
V priebehu tehotenstva a počas obdobia laktácie sa poraďte o používaní so svojim lekárom.
U pacientov s epilepsiou nie je vhodné uskutočňovať aplikácie v oblasti krku a hlavy a čo najmenej používajte pulzný režim.

Špecifikácia:

Názov: BIOlampa
Model: Stimlight
Typ: LED fototerapeutická biolampa
Svetlo: LED svetlo 4 rôznych diód + ifračervené svetlo, so zrkadlami a polarizáciou svetla
Nabíjanie a zdroj napätia: adaptér
Veľkosť: 17 x 4,60 x 5cm
Hmotnosť: 176g
Materiál: ABS
Vstupné napätie: 120-240V 50/60Hz
Výstupné napätie: 5.0V / 1.0A
Vlnové dĺžky hlavíc a optický výkon svetla na úrovni čela prístroja v základnom prevedení prístroja (bez nasadených optických prvkov na čele prístroja):
modrá farba svetla – 465nm, 890mW a 36,2mW/cm²
zelená farba svetla – 525nm, 910mW a 47mW/cm²
žltá farba svetla – 592nm, 1330mW a 54,1mW/cm²
červená farba svetla – 625nm, 1330mW a 54,1mW/cm²
Infračervená svetlo - 850nm a trojnásobný výkon
Súčasťou balenia sú aj ochranné okuliare.

Diskusia

laudovalucia: Dobry den,chcem sa spytat ci treba pouzit pri pouzivani LED BIOlampy aj krem alebo sa pouziva na sucho.dakujem

Dixo: Dobrý deň, pri používaní BIOlampy nemusíte používať krém .) Prajeme pekný deň

reaguj

jozefkollar: Dobrý deň, v čom je táto lampa taká výnimočná a prečo je taká lacná, keď ma LED a k tomu aj niekoľko filtrov? Ostatné lampy pri tejto zostave sú o niekoľko stoviek € drahšie. Má táto lampa aj nejaký certifikát? Ďakujem

reaguj

jozefkollar: Dobrý deň, posielam pre istotu ešte raz, nakoľko mi nikto neodpovedal. V čom je táto lampa taká výnimočná a prečo je taká lacná, keď ma LED a k tomu aj niekoľko filtrov? Ostatné lampy pri tejto zostave sú o niekoľko stoviek € drahšie. Má táto lampa aj nejaký certifikát? Ďakujem

reaguj

Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.