Aj tma môže liečiť


Terapia tmou nie je žiadna novinka. Niekoľko tisíc rokov ju poznajú v Tibete, Číne a Japonsku. Mnísi niekoľko týždňov až mesiacov podstupovali túto tajomnú terapiu – pre nich to bola príprava na smrť, ktorá desí všetkých ľudí. Mnísi sa takto mohli stretnúť s tým, čoho sa najviac báli a naučiť sa s tým vyrovnať.

Zmienky o terapii tmou nájdete aj v starom Egypte, Apeninskom poloostrove a aj u starovekých Inkov.

Terapia tmou - meditácia, pokoj, energia

Tma a ticho majú svoju moc

Ako vám môže pomôcť tma? Ochráni vás pred syndrómom vyhorenia, únavovým syndrómom, zregeneruje psychiku, zvýši citlivosť zmyslových receptorov a odolnosť organizmu. Spoznáte samých seba a naučíte sa ako zvládať problémy.

Terapia tmou zasiahne do fyziologických a aj hormonálnych procesov organizmu, preto dokáže urobiť ešte viac.

Pôsobí ako prevencia srdcovo-cievnych a onkologických ochorení. Upraví metabolizmus, vďaka čomu pomôže dosiahnuť optimálnu hmotnosť. Môže mať priaznivý vplyv na zrak, sluch, ale aj trávenie.

Po ukončení terapie pocítite nárast energie. Ak sa rozhodnete stráviť v tme dlhší čas, uvidíte aj pozitívny efekt na pokožke - tma podporuje regeneráciu celého organizmu aj pohybového aparátu a spomaľuje starnutie.

Ako funguje terapia tmou?

V bežnom živote sme zvyknutí na okolitý ruch a už ho ani nevnímame. Pri terapii tmou tento ruch zmizne. Vonkajšie podnety zmiznú a vy zostaneme sami, bez toho, aby nás čokoľvek rušilo. Telo začne tieto podnety nahrádzať signálmi z vnútra. Podvedomie sa začne prebúdzať a spomeniete si na veci, na ktoré ste už dávno zabudli alebo ich vytesnili.

Muž v tme

Ako na to?

Nestačí stráviť pár hodín v tme v izbe. Stále budete rušení okolím. Hluk z ulice, susedia, náhle zazvonenie telefónu,.. to všetko Vás môže vyrušiť.

Terapia tmou prebieha v domčeku, ktorý je izolovaný od okolitého ruchu. Má zadebnené okná, aby dnu nepreniklo svetlo a nik a nič nerušilo. Jediné spojenie s okolitým svetom je komunikácia s terapeutom. S ním sa môžete spojiť telefónom, ktorý je v domčeku.

V tme by ste mali stráviť minimálne tri dni. Asi toľko trvá, kým sa myseľ upokojí a začnete vnímať len samých seba. Maximálna odporúčaná dĺžka terapie je 7 dní. Celá terapia prebieha pod kontrolou doktorov a psychológov.

Ak sa vo vašom vnútri nájdete pokoj a harmóniu, celý váš život bude šťastnejší a spokojnejší.

Tak ako, skúsili by ste terapiu tmou?

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.