Masážny valček na tvár Ruženín

Masážny valček z prírodného kameňa s dvoma hlavicami pôsobí proti starnutiu pokožky, omladzuje a osviežuje pokožku a je výborným pomocníkom pri tmavých kruhoch a opuchoch pod očami. Vhodný pre všetky typy pleti, vrátane citlivej a aknóznej.

Cena bez DPH ... 25,25 €
Cena s DPH ....... 30,30 €

vivantis.sk:
Kúpiť

Trendy v starostlivosti o pleť sa nepohybujú len dopredu smerom k nových vedeckým technológiám, ale obracajú sa aj späť do histórie, k osvedčeným prírodným metódam. A jednou z takých metód sú aj valčeky – face rollery – z prírodných kameňov, ktoré sú mimoriadne populárne v Ázií. História používania polodrahokamov na pleť siaha ďaleko do minulosti.

Masážny valček z prírodného kameňa je skvelým pomocníkom pri lymfatickej masáži tváre, krku a dekoltu. Je vhodný pre všetky typy pleti, vrátane citlivej, aknóznej a problematickej.

Zaujímva vás, ako funguje valček z prírodného kameňa na kruhy a opuch pod očami? Recenziu nájdete na konci článku.

Ruženínový valček môžete používať so svojou obľúbenou kozmetikou, a tým zvýšiť jej absorbovateľnosť a účinok alebo si dopriať samostatnú relaxačnú masáž. Roller je obojstranný s väčšou hlavicou na krk, dekólt a líca a menšou hlavicou, ktorá je ideálna na ošetrenie kruhov a opuchu pod očami.

Masážny valček z prírodného kameňa - ruženín 2 hlavice

Účinok ruženínového valčeka na pleť

Väčší valček, s rozmerom do 4,5cm, je vhodný na ošetrovanie väčších plôch, ako je masáž krku, dekoltu a tváre. Menší valček, s rozmerom do 2,5cm, je ideálny na masáž ťažšie dostupných miest, ako je očné okolie alebo nad hornou perou. Roller môžete používať na celú tvar, vrátane pier a viečok.

Ruženínový valček na tvár

Valčeky na tvár z prírodných kameňov, ako je ruženín, jadeit, biely jadeit, nefrit, sa používajú v Číne už od 17. storočia.

Ruženín je polodrahokam, ktorý má priesvitnú až jemne ružovú farbu a je krehký. Najkvalitnejšie kúsky sa ukrývajú na Madagaskare a v Brazílii. Už od antických dôb je ruženín považovaný za kameň lásky, priateľstvá a harmónie. Spája sa s rímskym bohom Amorom a Venušou, s gréckou Afroditou a vo Feng shui sa používa na vyrovnávanie energie jing a jang.

Egypťanky a Rimanky verili, že maska z ruženínu dokáže vyčistiť a posilniť ich pleť a spomaliť starnutie.

Na tmavé kruhy a opuch okolo očí

Ak masážny valček pred ošetrením schladíte, pomôžete pleti ešte o niečo viac. Kameň je síce sám o sebe dosť chladný, ale ak ho pred aplikáciou necháte 10 minút v mrazničke, pozitívny účinok na kruhy okolo očí a celkovo na opuch tváre, uvidíte takmer okamžite.

Tipy, ako používať valček s ruženínom

  1. Vždy používajte na dôkladne vyčistenú pleť.
  2. Najlepšie výsledky dosiahnete pri používaní ráno aj večer.
  3. Ak ráno zachladite valček v mrazničke, ľahšie sa zbavíte kruhov a opuchu pod očami a pleť bude žiarivejšia a sviežejšia.
  4. Večer môžete valček zahriať v teplej vode (nie horúcej), a tým zvýšiť účinok relaxačnej masáže.
  5. Ak spolu s valčekom použijete hydratačnú a vyživujúcu kozmetiku, zvýšite účinok a absorbovateľnosť aktívnych látok. Ale valček môžete používať aj samostatne.
  6. Masáž začnite od dekoltu a postupujte smerom hore, na krk. Po tvári sa valčekom presúvajte vždy smerom zdola-hore alebo do strán.
  7. Odporúčaná doba masáže je 5-10 minút.

Dĺžka valčeka: 13,5-15cm
Väčšia hlavica: 4-4,5cm
Menšia hlavica: 2-2,5cm
Značka: Palsar7

Recenzia: Prečo som sa zamilovala do valčeka z prírodného kameňa?

Tento valček milujem a určite odporúčam každému, kto má problém s kruhmi a opuchom. Ja mám neskutočne kruhy a opuch pod očami. Každé ráno sa ich snažím maskovať korektorom a make-upom. Ale viete ako to býva, čím viac sa niečo snažíte zamaskovať, tým máte pocit, že je to viac vidno.

Používam ho hlavne na spomínané kruhy pod očami a neskutočne mi v tomto pomohol. Nie, nie je to žiadny zázrak, ktorý mi ich vyliečil a teraz som dokonale krásna, ale dokáže ich rýchlo zjemniť a zmierniť opuch, že si ráno nemusím dávať toľko korektoru.

Ako valček používam?

Valček z prírodného kameňa používam každé ráno aj večer. Prvé, čo ráno urobím, potom ako vypijem kávu, vložím valček do mrazničky. A kým si vyčistím pleť, valček sa v chladničke príjemné schladí. Nenechávam ho tam dlhšie ako 10 minút. Okolo očí nanesiem sérum na kruhy pod očami a takto schladeným valčekom si ho vmasírujem do pokožky. Počas toho, ako prechádzam valčekom po pokožke, vidím, ako sa postupne hlavne opuch zmenšuje. Keď sa mi sérum vstrebe, nanesiem na pokožku bázu pod make-up a tú tiež vmasírujem do pokožky. Celkovo vyzerá pleť po tomto ošetrení jasnejšie a pevnejšie. Na mňa pôsobí tak zobudene a energizujúco. Potom už len nanesiem make-up.

Valček používam aj večer, pred spaním. Na úplne vyčistenú pleť nanesiem najprv hydratačné sérum, ktoré vmasírujem valčekom do pokožky a potom aj nočný krém. Večer valček už nechladím.

Zatiaľ nemám problém s vráskami ani akné, takže neviem zhodnotiť účinok na iný problém, ale ak máte kruhy a opuch pod očami, tak rozhodne stojí za vyskúšanie.

Ak sa chcete aj vy podeliť o svoju skúsenosť s používaním kozmetických prístrojov a pomôcť tak s výberom iným, napíšte nám na dixo@dixo.sk.

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.