Alkalizujúcí džbán na vodu

Alkalizujúci džbán na vodu s objemom 2l a elegantným dizajnom pre Vás upraví viac ako 2500l vody. A zmestí sa aj do dverí chladničky.

Charakteristika: elegantný dizajn vhodný do dverí chladničky.
Objem: 2,5l
Životnosť zásobníka: 2500-3000l
max. ORP:
-200mV
pH max: 7,8-10
balenie: 23x13x26cm.

Balenie obsahuje Alkalický džbán + 1 filter.

Náhradný filter do alkalického džbána Kúpiť za .

Prečo piť alkalickú vodu?

Ľudské telo sa zo 70% skladá z vody, každá bunka je zložená z vody. Preto sa odporúča denne vypiť minimálne 1,5 litra vody, pri telesnej námahe, teple, ale aj prekysleniu organizmu, sú to až 4 litre. Najvhodnejšou vodou je alkalická voda, ktorá nielen zaženie smäd, ale pomôže organizmu neutralizovať kyseliny.

Žalúdok si stále udržiava svoje pH na hodnote 4. To znamená, že keď pijeme alkalickú vodu, žalúdok spustí mechanizmus, začne vylučovať kyselinu chlorovodíkovú, aby si vrátil pH späť na svoju úroveň. Čím viac alkalickej vody budeme piť, tým viac kyseliny žalúdok vylúči. Vedľajším produktom kyseliny chlorovodíkovej je hydrogénuhličitan sodný alebo hydrogénuhličitan draselný, ktorý ide do krvného obehu. Tieto hydrogenuhličitany sú alkalické nárazníky, ktoré neutralizujú prebytok kyseliny v krvi, ktoré rozpúšťajú odpad do tekutého stavu. Neutralizujú kyslé odpady.

Postupne, ako telo starne, sa tento alkalický proces zhoršuje a v tele sa hromadí viac odpadových látok a kyselín.

Viac o alkalickej voda a úprave vody na alkalickú nájdete v našich článkoch:

Diskusia

maja: prečo mi filter funguje len na jeden-dva naplnenia, potom už nepreteká. Znova som to skúsila aj s odporúčaním slanou horúcou vodou, ale znova bol upchatý. Potom som to skúsila s novým filtrom a znova mi to nefunguje. Prosím ako mám postupovať. Ešte jedna poznámka.Mám veľmi tvrdú vodu, nemôže to byť aj preto?

Dixo: Dobrý deň, ak je voda veľmi tvrdá, respektíve nachádza sa v nej veľa chemických látok, filter sa rýchlo upcháva. Vtedy stačí, ak zo spodu filtra prepichnete niečím tenkým (napr. ihlou) dierky a pretekanie by sa malo obnoviť. Prajeme príjemný deň.

reaguj

salamon: Kolko stoji nahradny filtera kde sa da kupit

Dixo: Dobrý deň, náhradný filter nájdete v našej ponuke - https://www.dixo.sk/filter-do-alkalickeho-dzbana/ . Prajeme pekný deň

reaguj

OMackova: Alkalizujúci džbán na vodu som začala používať 23.10.2019, ale fungoval asi týždeň, potom som podľa návodu napichala filter na spodku hrubšou ihlou, potom som ho každý týždeň čistila preliatím osolenou horúcou vodou, dnes 8.12.2019 som už vymenila náhradný filter,ktorý som si tiež u vás objednala spolu s džbánom. Neviem prečo pôvodný filter nefungoval ale po týždni používania neprefiltroval vodu ani po niekoľkých hodinách a nie ako píšete v návode, že je potrebné počkať 10-15 min. Prosím Vás o vaše stanovisko, nie som spokojná s fungovaním tohto džbánu

ika: Mne filter vydržal tiež cca mesiac,za celý deň asi 3 dc vody mi prefiltrovalo,tiež som nespokojná a sklamaná.

reaguj

emmakakoni: dobrý deň, píšete o životnosti zásobníka 2500-3000l vody. Znamená to, že 1 filter je schopný prefiltrovať 25003 vody?

reaguj

Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.