Prekyslený organizmus
Čo by ste mali vedieť o alkalickej vode:
- Alkalická voda vyrovnáva pH organizmu, vďaka čomu pomáha predchádzať vzniku ochoreniam.
- Alkalickú vodu dokáže telo ľahšie absorbovať.
- Alkalická voda má 5-krát silnejšie hydratačné schopnosti ako obyčajná voda.
- Alkalická voda zvyšuje vnútrobunkovú hydratáciu.
- Alkalická voda je silným antioxidantom.
- Alkalická voda neutralizuje voľné radikály – molekuly kyslíka pôsobia na rakovinové bunky, čo môže spomaliť rast rakovinových buniek alebo ich úplne zabiť.
- Alkalická = zásaditá – rakovinovým bunkám sa v zásaditom prostredí nedarí.
- Alkalická voda rozpúšťa cholesterol v krvných žilách.
- Alkalická voda má schopnosť neutralizovať toxíny.
- Alkalická voda znižuje hladinu cukru v krvi a v moči.
- Pitie alkalickej vody má veľký význam pri rôznych ochoreniach obličiek.
- Alkalická voda zvyšuje odolnosť organizmu.
- Alkalická voda znižuje prejav alergickej reakcie a bráni vzniku alergie.
- Alkalická voda v našom žalúdku neutralizuje kyselinu a posilňuje funkcie žalúdka.
- Alkalická voda spomaľuje proces starnutia.
- Alkalická voda napomáha pri spaľovaní tukov.
Niektoré prístroje na úpravu vody na alkalickú
Výsledky pH pri prenosných prístrojoch na úpravu alkalickej vody závisia od vstupnej vody a doby pôsobenia. Čím dlhšie sa voda nachádza v kontakte s minerálmi, tým vyššie pH dosiahne. Voda z vodovodu potrebuje na zmenu približne 10 – 20 minút. Vďaka prenosným prístrojom si môžete vyrobiť alkalickú vodu kdekoľvek a kedykoľvek.
- Alkalická vodná tyčinka – jedna alkalická tyčinka stačí na aktiváciu 0,5l vody a dokáže vyrobiť približne 500l alkalickej vody. Čím dlhšie máte vodnú tyčinku ponorenú vo vode, tým vyššie bude pH vody.
- Alkalické energetické poháre – objem týchto pohárov závisí od typu, ktorý si vyberiete, približne je to 370ml. Podľa vlastností vody a intenzity používania náplň vydrží 3 až 6 mesiacov. S energetickým pohárom sa dá dosiahnúť pH vody 9,2.
- Alkalizujúci džbán na vodu – objem džbánu sú 2l a zásobník dokáže premeniť 2 500 – 3 000l vody na alkalickú. Má elegantný dizajn vhodný do dverí chladničky.
- Ionizátor vody – ionizátory vody sa pripevňujú priamo k vodovodným kohútikom. Vďaka ventilu môžete regulovať, či chcete alkalickú vodu alebo obyčajnú, pitnú vodu a taktiež si môžete nastaviť koľko pH má upravená voda mať. Nevýhodou je ich neprenosnosť a vyššia cena.
Alkalický životný štýl
- Nepite sladené nápoje, perlivé nápoje, kávu, čierny čaj a alkohol. Namiesto toho doprajte organizmu pohár alkalickej vody každá hodinu.
- ¾ jedál by mali byť alkalické a ¼ mierne kyslé. Dávať si každý deň pozor na to, aké potraviny prijímate je náročné. S alkalickou vodou sa tomu môžete vyhnúť. Stačí ak budete dodržiavať pitný režim s alkalickou vodou.
- Vyhýbajte sa chemickým látkam a umelým sladidlám v potravinách, ako sú instantné jedlá a polievky,
konzervované potraviny, polotovary atď.
- Hlavné jedlo dňa je obed, nie večera. Na večeru si dajte len niečo ľahké, najlepšie surovú zeleninu.
- Ku každému jedlu jedzte surovú zeleninu.
- Cvičte a pohybujte sa– potením sa telo detoxikuje.
- Relaxujte, spomaľte a nájdite si chvíľku pre seba, čas na nejaký koníček – ak chceme byť zdraví, musíme nájsť duševnú rovnováhu.
Dôležité je neprejedať sa a nechať v žalúdku miesto na miešanie a spracovávanie potravín. Ak sa prejeme, rýchlosť spracovania potravín sa zníži a jedlo začne v žalúdku kvasiť.
Prekyslenie organizmu patrí medzi civilizačné choroby
Ťažkosti, príznaky starnutia, ale aj vážne choroby sú len reakciou organizmu na prekyslenie. Svojím ľahkovážnym stravovaním dávame priestor rozvíjaniu chorôb. Ustavičné svrbenie pokožky, celulitída, nadváha, problémy so zubami, kožné problémy či bodavá bolesť v prstoch sú príznakmi prekysleného organizmu. Ak si chcete byť naozaj istí, či je váš organizmus prekyslený, zaobstarajte si z lekárne lakmusové papieriky na meranie pH v moči.
Choroby, ktoré môže spôsobiť prekyslený organizmus
- Počiatočné choroby: akné, bolesti kĺbov a svalov, studené končatiny, alergie, hyperaktivita, menštruačné bolesti, kŕče, depresie, hnačky, zápchy, hlieny
- Stredne pokročilé choroby: opary, strata pamäte a koncentrácie, nespavosť, astma, senná nádcha, impotencia, plesňové ochorenia, intenzívne vypadávanie vlasov, necitlivosť, zápal čriev a močového mechúra
- Pokročilé choroby: leukémia, skleróza multiplex, reuma, tuberkulóza, rakovina, schizofrénia
Diskusia
k: zdravim. chcem sa opytat, ake alkalicke vody- druh/// ma clovek pit ked ma DNU. vdaka pekny den katarina
Dana: Dobrý deň, určite odporúčame poradiť sa so svojim lekárom. Prajeme príjemný deň