Celulitída
Muži aj ženy pokladajú za pekné a zdravé štíhle ženské telo s hladkou a pružnou pokožkou. Celulitída vôbec nesúvisí s nadváhou. Je výsledkom životného štýlu. Sprevádza ženy odpradávna, bojovali s ňou už pred tisíckami rokov. Rimanky si udržiavali hebkú pokožku masážami a vonnými kúpeľmi.
Ako vzniká celulitída?
Celulitída je postihnutie podkožného tkaniva, ktoré je spôsobené nedostatočným prekrvením, hromadením tukového tkaniva a starnutím podkožného väziva. Vznik celulitídy je podmienený takými faktormi ako je dedičnosť, nadváha, nesprávna životospráva, ochabnuté svalstvo, hormonálne poruchy, zlý krvný a lymfatický obeh. Celulitída vzniká najčastejšie po puberte. 12 percent žien sa s celulitídou stretáva už počas pohlavného dozrievania, 20 percent počas tehotenstva a 25 percent postihne celulitída až počas klimaktéria.
Slimming SkinCare 6v1 proti celulitíde
Vyskúšajte multifunkčný ultrazvukový prístroj proti celulitíde. Pomocou ultrazvukových vĺn vám Slimming SkinCare 6v1 tukové bunky bezbolestne rozbije a celulitídu vyhladí. Ultrazvuk rozkmitá povrchovú membránu tukových buniek, čím v nich rozkmitá vodu, bunka následne praskne a jej vnútro sa preleje do medzibunkového priestoru. Lymfatický systém ju tak odvedie preč z organizmu.
Aké sú príčiny vzniku celulitídy?
S celulitídou majú problém hlavne obéznejšie alebo tehotné ženy, ale často sa s ňou stretávajú aj ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu. Vplyv na celulitídu majú aj genetické dispozície, stres, fajčenie či pitie alkoholu. Celulitídu skôr alebo neskôr spoznajú tri štvrtiny žien. Okrem kozmetického efektu môže toto postihnutie spôsobiť aj zdravotné ťažkosti. V pokročilom štádiu môže poškodiť lymfatický systém alebo tlačiť na nervy a žily. Celkovo sa koža stáva menej pružná, slabšia a náchylnejšia k ďalším ťažkostiam.
Výraz celulitída vznikol z latinského slova "celulitída", čo znamená "zápal buniek". Pomerne výstižný je laický názov pre celulitídu "pomarančová koža", presne charakterizujúci vzhľad kože človeka trpiaceho celulitídou. Alternatívna medicína ju popisuje ako hromadenie odpadových látok v tkanivách. Tieto nečistoty sú väznené medzi tukovými bunkami a väzivom.
V miestach postihnutých celulitídou, sa tukové bunky spájajú do hrubých hroznovitých strapcov, stláčajú cievy a tlačia aj na horné vrstvy kože. Zhoršené prekrvenie bráni na jednej strane zásobovaniu buniek dôležitými výživnými látkami, na druhej strane sa spomaľuje vylučovanie odpadových látok lymfatickými cestami. V tukových bunkách sa tieto splodiny metabolizmu zadržiavajú, čo má za následok zväčšovanie ich objemu, čo sa nakoniec prejaví na povrchu kože. Výsledkom sú neestetické preliačeniny a kopčeky pripomínajúce kôru pomaranča.
Celulitída, ako na ňu?
K liečbe celulitídy treba pristupovať komplexne a vytrvalo. Liečba spočíva hlavne v radikálnom znížení množstva skonzumovaného tuku, vo vylúčení cukru, v znížení prísunu a obmedzení toxínov a v rozprúdení lymfy v lymfatických cievach a kožných krvných vlásočniciach.
- Dostatočný príjem tekutín (voda, ovocné šťavy a detoxikačné čaje)
- Pravidelnosť v jedle a zdravá, vyvážená strava.
- Obmedzenie spotreby všetkých živočíšnych tukov (maslo, masť).
- Doplnenie stravy o vhodné potravinové doplnky pre lymfatický systém, prekrvenie alebo použitie BIOquantu na zlepšenie mikrocirkulácie a odbúravanie škodlivých látok z poškodených oblastí.
- Najlepším pomocníkom v boji proti celulitíde je cvičenie. Ideálny je aqua aerobik, rýchla jazda na bicykli, rýchla chôdza, posilňovacie cvičenia s veľkým počtom opakovaní a malými záťažami pre formovanie postavy.
- Použitie ultrazvukového prístroja proti celulitíde, ktorý s ňou účinne bojuje a vhodným gélom proti celulitíde aj vyživuje pleť.
Držíme vám palce v boji proti celulitíde.