Ako sa zbaviť kruhov pod očami?


Ako si poradiť s opuchmi a zbaviť sa tmavého zafarbenia raz a navždy? Na aké zmeny životného štýlu sa musíte pripraviť? Nevzhľadné kruhy pod očami nie sú len dôsledkom fyzicky a duševne namáhavého životného štýlu, ale môžu signalizovať aj zdravotný problém spôsobený nedostatkom železa v tele, hormonálnou nerovnováhou, zadržiavaním vody alebo predčasným starnutím pleti.

Kruhy pod očami

Prvá pomoc a každodenná starostlivosť

Ak sú pre vás kruhy pod očami príležitostnou záležitosťou, napríklad po prebdenej noci, prvú pomoc vám prinesie kocka ľadu či studený plátok uhorky, ktoré na pár minút priložíte na oči. Tieto „babské rady“ do istej mieri fungujú, ale len ak je problém dočasný. Chlad rozprúdi v danom mieste krv, čo vedie k zmierneniu opuchu. Ak s vačkami pod očami bojujete dlhodobo, je potrebné zmeniť každodennú starostlivosť. Každý večer si jemne vmasírujte špeciálny očný krém. Masáž rozprúdi zadržiavanú krv a lymfu z očného okolia.

Tmavé kruhy ako signál rozvíjajúcej sa choroby

Niekedy je opuch okolo očí a čierne kruhy varovaním, že v našom tele niečo nefunguje tak, ako by malo. Na vine môže byť narušené fungovanie štítnej žľazy, ochorenie orgánov (hlavne obličiek, pečene či srdca), črevné choroby a spomalený metabolizmus. Pri pravidelnej preventívnej prehliadke povedzte o tomto probléme svojmu lekárovi. Ak sa ochorenie potvrdí, okrem liekov môžete svoju liečbu podporiť homeopatikami, bylinkovými čajmi či olejčekmi. Základom je zistenie správnej diagnózy.

Čas strávený v prírode, parku

Zmeňte svoj životný štýl

Za opuch okolo očí a tmavé kruhy môže zodpovedať aj obyčajné zadržiavanie vody v tele. Zadržiavanie vody v tele spôsobuje vysoké množstvo soli v jedálničku. Dostatočným pitným režimom podporíte prúdenie krvi. Naordinujte si aj dostatok spánku a naučte sa bojovať s každodenným stresom - pohyb, pobyt na slnku a čerstvý vzduch vám s tým pomôžu. Zároveň sa snažte menej namáhať oči – skráťte čas pozeraním TV, ak môžete aj pri počítači a snažte sa nezdržiavať v zafajčenom prostredí. O tom, že by ste mali prestať fajčiť, snáď ani nemusíme hovoriť.

Stravovanie a špeciálne prípravky

Niekedy ani zmena životného štýlu neprinesie očakávané ovocie. Príčinou môže byť genetika, hormonálna nerovnováha, nedostatok železa – anémia, ktoré sú pravou príčinou dlhodobých kruhov pod očami.

Tatarský viftekVplyv na kruhy pod očami má aj starnutie. Pokožka okolo očí je tenká a s vekom sa ešte viac stenčuje a stráca na elasticite. V tomto vám pomôže železo, ktoré sa nachádza v hovädzom a jahňacom mäse či morských plodoch, z rastlinnej stravy sú to strukoviny, listové zelenina, huby, orechy a semienka.

Na vstrebanie a využitie železa v organizme je dôležitý dostatočný prísun vitamínov C, E a K. Ženám s nepravidelným menštruačným cyklom a v období prechodu lekári odporúčajú užívať fytoestrogény, nachádzajú sa v sóji či červenom víne. Na trhu sú dostupné rôzne krémy a séra, ktoré zasvetľujú tmavé zafarbenie pod očami. Tieto prípravky väčšinou obsahujú retinol.

Na tmavé kruhy a opuchy okolo očí vám pomôže aj kozmetika určená špeciálne na tento problém. Rôzne chladiace a výživné očné masky či očné krémy dokážu čierne kruhy zmierniť. Siahnúť môžete po klasických prípravkoch alebo prírodnej kozmetike

Ako zamaskovať kruhy?

Zbaviť sa kruhov pod očami vyžaduje trpezlivosť a väčšinou docielite skôr zmiernenie problému ako celkové odstránenie. Preto majte vždy poruke špeciálnu kozmetiku. Zaobstarajte si kvalitný rozjasňovač a krémový korektor, ktorý by mal mať svetlejší tón ako vaša pleť. Make-up v okolí očí zafixujte svetlým púdrom a používajte vždy svetlé očné tiene. V dnešnej dobe sa dá s kvalitnou kozmetikou zamaskovať takmer každý nedostatok pleti aj bez množstva make-upu.

Nanášanie make-upu

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.