Chcete schudnúť? Jedzte potraviny, ktoré Vám v tom pomôžu


Zbaviť sa tuku môže byť celkom náročné. Drží sa nás zubami nechtami a za žiadnu cenu nás nechce pustiť. Diéty, cvičenie, zdravá strava … ich kombináciou sa naša váha začne upravovať, ale nalejme si čistého vína – koľko času venujete poctivému cvičeniu? ...koľkokrát máte chuť pripravovať niečo zdravé na večeru a ako to je s dodržiavaním diét máme vyskúšané asi všetky, inak by ste práve nečítali tento článok a nepremýšľali nad tým, ako čo najefektívnejšie schudnúť a ideálne aj čo najrýchlejšie.

Leto je pomaly tu a už včera bolo neskoro. Našťastie si vieme pomôcť potravinami, ktoré nasýtia, dodajú potrebné vitamíny, minerály a zároveň aj dopomôžu k vysnívanej postave.

Chili papričky

Chilli papričky podporujú metabolizmu

Štipľavé papričky obsahujú kapsaicín, ktorý spôsobuje ich štipľavú chuť. Čím viac kapsaicínu paprička obsahuje, tým je štipľavejšia. Kapsaicín sa používa aj v kozmetike, nájdete ho najmä v géloch proti celulitíde.

Kapsaicín stimuluje metabolizmus. Nezáleží na tom, či zjete chilli papričku pred jedlom, počas alebo po jedle. Akonáhle si dáte chilli papričku, váš metabolizmus sa zrýchli.

Aj káva zrýchľuje metabolizmus

Teraz si určite povzdychli milovníci kávy ...vypijete denne niekoľko šálok kávy a vaša váha nie a nie ísť dole. To môže mať 2 príčiny:

Vlastne sú tri príčiny – káva s mliekom a cukrom.

Kofeín v káve, rovnako ako kapsaiciín, zrýchľuje metabolizmus a zvyšuje produkciu tepla. Ak ste sa rozhodli schudnúť a cvičíte, káva (teda kofeín v nej) vám v tom pomôže. Kofeín zvyšuje výkon a svalovú vytrvalosť. Pocit únavy pri fyzickej námahe sa dostaví neskôr, vďaka čomu vydržíte dlhšie cvičiť. Mlieko v káve tento účinok kofeínu spomaľuje. A prečo nepiť kávu s cukrom počas chudnutia je asi jasné :).

Červený pomaranč

Pomaranče a grepy na rozpad tukových buniek

V grepoch, pomarančoch a v ďalších horkých citrusových plodoch sa nachádza synefrín - látka podobná adrenalínu a noradrenalínu. Práve tieto dve látky, okrem iného, spôsobujú aj rozpad tukových buniek.

Synofrín zrýchľuje metabolizmus, ale nie len to. Dokáže vás zbaviť zbytočného tuku aj inak. Zvyšuje termický efekt, čo je vlastne energia, ktorú musíme vynaložiť na konzumáciu jedla a na jeho trávenie.

Maliny a čučoriedky

Proti ukladania tuku maliny a čučoriedky

Sladké drobné ovocie, ktoré má na ukladanie tuku veľmi priaznivý účinok. Vďaka malinám nebudete cítiť hlad, zrýchlia váš metabolizmus a zabraňujú hromadeniu tukových buniek v organizme.

Čučoriedky svoj účinok zameriavajú na brušný tuk a zároveň zabraňujú jeho ďalšiemu ukladaniu. Rýchlo zasýtia a dodajú energiu, čím zabránia hromadeniu kalórií, ktoré nevyužijete.

Zelený čaj

Zelený čaj ako náhrada kávy

Nemáte radi kávu? Vyskúšajte zelený čaj. Obsahuje látky (polyfenoly, antioxidanty,...), ktoré spaľujú podkožný tuk – hlavne z oblasti brucha a zrýchľujú metabolizmus.

Ryby a morské plody

Omega-3 v rybách

Ryby obsahujú veľké množstvo omega-3 mastných kyselín, ktoré podporujú odbúravanie tuku, zrýchlenie metabolizmu  a zároveň aj spaľovanie kalórií. A dokonca nie len to. Už aj nahromadený tuk sa vďaka nenasýteným omega–3 mastným kyselinám začne spaľovať rýchlejšie než len pri cvičení.

Ovsené vločky

Ovsené vločky znižujú hladinu cukru v krvi

Ovsené vločky s vysokým obsahom vlákniny navodia pocit sýtosti veľmi rýchlo, vďaka čomu zjete menej. Ovsené vločky vám pomôžu znížiť aj tuk v oblasti brucha, znižujú hladinu cukru v krvi, čo má za následok zníženie tuku, ktorý sa ukladá v organizme.

Mäsko - hovädzie

Mäso dokáže znížiť tuk o 9%

Pozor, nie hocijaké mäso. Stavte na mäso zo zvierat, ktoré boli chované na pastvinách. Najvhodnejšie je hovädzie, ale môžete si dať aj baraninu alebo jeleňa. Práve mäso zo zvierat pasúcich sa na zelených lúkach obsahuje CLA - zdravý tuk, ktorý spaľuje zlý tuk. Je dokázané, že dokáže znížiť tuk o 9% bez toho, aby ste menili stravovacie návyky alebo spôsob a frekvenciu cvičenia.

Kardamon

Kardamon pomôže k vysnívaným krivkám

Exotické korenie, ktoré je pre ľudský organizmus prospešné. K žiadaným krivkám vám pomôže prirodzenou cestou - detoxikuje, zlepšuje trávenie a vyprázdňovanie, vďaka čomu prirodzene zbavuje telo škodlivých látok

Diskusia

navis1453: Mate knihu receptov ?

dixo.sk: Dobrý deň, knihu receptov zatiaľ nemáme :) . Prajeme príjemný deň.

reaguj

Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.