Peptidy – prameň večnej mladosti


Peptidy sú zlúčeniny viacerých aminokyselín v poradí, ktoré tvoria nerozvetvený reťazec. Väzba medzi jednotlivými aminokyselinami sa nazýva amidova väzba. Pre veľký význam peptidov sa táto väzba často nazýva peptidová väzba. Od bielkovín sa líšia svojou veľkosťou. Za peptid sa považuje zlúčenina 50 až 100 aminokyselín.

Ale dosť bolo poučiek. Čo peptidy dokážu a ako vplývajú na náš organizmus?

O peptidoch v skratke a jednoducho

Peptidy riadia väčšinu procesov v organizme. Vďaka nim správne fungujú bunky, tkanivá aj orgány. Bohužiaľ, organizmus začne časom trpieť ich nedostatkom. Fungovanie organizmu sa zhoršuje a my starneme. Viditeľne sa nedostatok peptidov prejaví na pokožke - ochabnutá a tenšia pleť, prvé vrásky, ktoré sa postupne prehlbujú. Náš organizmus jednoducho presunie peptidy do orgánov, ktoré sú pre náš život dôležitejšie než pevná a pružná pokožka. Nedostatok peptidov začína telo pociťovať už okolo 25 – teho roku.

Starnutie pleti - vrásky, ochabnutie na pleti

Využitie peptidov v kozmetike

Aby sa prvé viditeľné prejavy starnutia spomalili, tými odborníkov prišli s revolučným objavom - aktívne peptidy. Vytvorili nový typ kozmetiky, ktorá pôsobí priamo na pokožke a cielene dopĺňa peptidy tam, kde ich náš organizmus nepovažuje za dôležité ponechať. Pleť takto získa čo potrebuje pre svoj svieži a mladistvý vzhľad. A to nie je všetko.

Dodané peptidy vyšlú organizmu signál, čo má robiť. Na základe tohto signálu začne telo produkovať viac kyseliny hyalurónovej, elastínu, kolagénu a spustia sa regeneračné procesy v pokožke. Väzby medzi bunkami sa posilnia, medzibunkový priestor sa vyplní a pleť je viditeľne napnutejšia, hladšia a pružnejšia. Rany a jazvy sa rýchlejšie hoja a zároveň aktívne peptidy chránia našu pleť pred dehydratáciou a vonkajšími nepriaznivými vplyvmi. Peptidy sa starajú o pleť na bunkovej úrovni.

Pleť nie len že mladšie vyzerá, ona aj je skutočne mladšia.

Omladenie pleti

Zázrak na počkanie

Existuje niekoľko druhov peptidov. Každý z nich je zodpovedný za niečo iné. Samé o sebe dokážu v pokožke zázraky. V kombinácii s inými výživnými látkami môžu dokázať aj nemožné. Behom pár dní je ich účinok nie len viditeľný, ale aj citeľný. Pri niektorých produktoch výsledok uvidíte už po pár minútach.

Bojovník proti starnutiu

Peptid Vinci 02 aktívne bojuje proti starnutiu. Prirodzene podporuje regeneráciu pokožky a má preukázateľné vyplňujúce účinky (dopomôže napríklad k vzhľadu plných pier). Pleť napne, vyhladí a zlepší hojenie tkaniva. Okrem toho, má hydratačné účinky, podporuje komunikáciu a súdržnosť buniek a tiež stimuluje tvorbu kolagénu a bielkovín, ktoré udržia pleť pružnú, sviežu, jemnú a hydratovanú.

Vyhladí jemné aj hlbšie vrásky

Ak hľadáte zázrak medzi peptidmi, dajte si záležať na zložení kozmetických prípravkov. Peptid Matrixyl 3000 je doslova zázrakom pre pleť. Pokožku zbaví jemných, ale aj hlbokých vrások. Niekoľkonásobne zvyšuje tvorbu kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Reguluje bunkovú aktivitu a je jedným z hlavných spúšťačov regeneračných procesov v pokožke. Účinky tohto peptidu sú viditeľné takmer okamžite. Peptid Matrixyl 3000 pôsobí aj v hlbších vrstvách pleti, preto sú jeho účinky dlhotrvajúce. Pleť získa mladistvý vzhľad, pružnosť, pevnosť a sviežosť.

Pozor! Ak máte záujem o kozmetiku s týmto peptidom, pozorne si prečítajte zloženie. Na trhu existuje aj kozmetika, ktorá obsahuje Matrixyl, ktorý nie je tak efektívny ako Matrixyl 3000.

Pleť bez opuchov a kruhov pod očami

Proti opuchom a kruhom pod očami

Spojenie kvasinkových proteínov so sójovými a ryžovými peptidmi majú na pokožku blahodarný účinok. Zabraňujú rozpadu elastínových a kolagénových vlákien, chránia pleť pred škodlivým UV žiarením, majú vypínací účinok a zároveň pleť hydratujú. V kozmetickom priemysle sa ale najviac využíva schopnosť zlepšiť prietok v lymfatických cestách, a tým znížiť opuch a kruhy pod očami. Presne preto peptid Regu-Age najčastejšie nájdete v prípravkoch určených na starostlivosť o jemnú pokožku okolo očí. Práve v týchto miestach sa tvoria prvé vrásky, pleť je tu najcitlivejšia a najtenšia. Pokožka sa účinkom peptitu napne, vyživí a nepekné tmavé kruhy pod očami sa stratia.

Náhrada prirodzeného peptidu priamo v pokožke

Peptid Syn-Coll nahrádza v pokožke prirodzený peptid. V laboratóriách zmenšili veľkosť jeho molekúl, aby mohol preniknúť do pokožky a účinkoval tak nie len na jej povrchu. Odstraňuje jemné aj hlboké vrásky a napráva poškodené tkanivo – zlepšuje proces hojenia. Zvyšuje zásobovanie ciev v pokožke a zlepšuje hydratáciu pleti stimuláciou produkcie kolagénu a zároveň bráni jeho strate. Pleť je jeho účinkom hladká, jemná a hydratovaná.

Prvé vrásky či ochabnutejšia pleť môžu byť prejavom nízkej hladiny peptidov. Vďaka inovatívnym technológiám a novým objavom v oblasti kozmetiky vieme tieto látky jednoduch doplniť. Žiadne maskovanie pigmentových škvŕn make-upom, žiadne beznádejné pozeranie do zrkadla a počítanie ďalších a ďalších vrások. Netreba navštevovať lekárov, ani podstupovať plastické operácie. Cieleným doplnením peptidov priamo na pokožku môže byť Vaša pleť zdravá, svieža a mladá stále.

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.