Starostlivosť o pleť v zime


Zima je náročné obdobie pre našu pleť. Pôsobenie mrazu, vetra, nízka vlhkosť vzduchu a náhle prechody do vykurovaných miestností narušujú prirodzené regulačné mechanizmy pokožky. Ak chcete mať aj v zime krásnu a jemnú pleť je potrebné pokožke zabezpečiť potrebnú ochranu a chýbajúce látky. Pleť si vyžaduje odlišnú starostlivosť v zime ako v lete.

Pravidelná hydratácia pleti

Hydratovanie a ochrana pleti zvonku

Zima berie pleti vlhkosť. Výkyvy počasia, prudké zmeny, keď prechádzate z teplého suchého vzduchu do studeného, znamenajú pre pleť poriadny šok. Preto je v tomto období veľmi dôležitá dostatočná hydratácia. Výber hydratačného krému závisí najmä od typu pleti. Názor, že hydratačný krém na pokožke mrzne je mylný. Keď prípravok nanesiete na tvár, okamžite sa stáva súčasťou vášho tela. Ak máte pocit, že prípravok ktorý používate Vám nestačí, potom je Vaša pleť dlhodobo dehydrovaná. Skúste zameniť krém za koncentrovanejšiu ochranu v podobe ampuliek a séra.

Suchá a hydratovaná pokožka

Hydratovanie pleti zvnútra

Aj keď počas zimného obdobia nepociťujeme smäd tak často ako v lete, dodržiavanie pitného režimu je rovnako dôležité. Noste so sebou fľašu čistej vody, nesýtenej minerálky alebo si uvarte bylinkový čaj. Voda je ideálny prostriedok na dlhodobé a pravidelné zavlažovanie organizmu. Od množstva vody v pokožke závisí elasticita pleti a napínanie buniek. Nepravidelný pitný režim je jednou z hlavných príčin urýchľovania procesu starnutia.

Pravidelne odličovanie je dôležité

Odborníci na krásu i zdravie neustále zdôrazňujú dôležitosť pravidelného večerného čistenia pleti, pretože pokožka najlepšie vstrebáva výživné látky v noci. V zime by sme mali dbať najmä na pravidelnosť čistenia pleti. Nemá žiadny zmysel starať sa o neodličenú pleť. Najmä počas zimy voľte šetrnejšie prípravky bez obsahu alkoholu.

Je vhodné používať v zime peeling? Peeling, ktorý zbavuje pokožku odumretých buniek, je vhodné zaradiť do starostlivosti počas celého roka. V zime pomáha najmä urýchliť regeneráciu pleti a dodáva jej sviežosť.

Bariéra pleti

Ak patríte medzi tie, ktoré sa pravidelne líčia neprestávajte s tým. Určite ste už počuli, že make-up škodí pleti, ale nie je to úplne pravda. V zime vytvára bariéru a chráni pleť pred chladom a nepriaznivými vplyvmi. Z množstva druhov si vyberte ten najlepší pre vašu pleť. Pre každý typ pleti existuje vhodný make-up, ktorý by mal aj v zime obsahovať UV filter.

Balzam na pery

Myslíte aj na oči a pery

Nezabúdajte na ošetrovanie jemnej a tenkej pokožky očného okolia a pier. Pokožka je tu náchylnejšia na poškodenie či vznik vrások.

Pery si v zime neoblizujte, pretože sa budú viac vysušovať a praskať. Na trhu existuje množstvo kvalitných tyčiniek určených na ochranu a hydratáciu pier , ktoré sa dajú jednoducho nosiť pri sebe. Vhodné sú balzamy a krémy s prírodnými výťažkami, s včelím voskom, včelou materskou kašičkou, jojobovým či olivovým olejom atď.

Citlivá pleť okolo očí reaguje ako prvá na zlú starostlivosť v chladnom ročnom období. Pokožka je už sama o sebe suchá a vďaka nedostatku vlhkosti sa začnú prejavovať drobné vrásky, ktoré sa časom prehĺbia. Nenanášajte krémy na očné okolie v silnej vrstve, ale používajte výrobky, ktoré chránia pokožku, vypĺňajú vrásky a napravujú poškodenia pleti okolo očí.

Zimné ošetrenia pleti:

Tieto ošetrenie pokožky je najlepšie absolvovať počas zimných mesiacoch.

Aj muži sa musia starať o pokožku

Hoci sa pleť mužov líši od ženskej pleti, neznamená to, že nepotrebuje vhodné ošetrenie. Na trhu nájdete množstvo výrobkov vyvinutých pre špeciálne potreby mužskej pleti, od čistiacich a hydratačných prípravkov až po krémy proti vráskam a na spevňovanie pokožky.

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.