Ako si vybrať efektívne sérum proti vráskam?

Sérum alebo krém proti vráskam?

Sérum, krém, gél, pleťové hydratačné vody... Každé z nich má odlišnú konzistenciu a iný pomer aktívnych látok. Krémy a nočné krémy majú hustejšie zloženie, aktívne látky účinkujú hlavne na povrchu a väčšinou zanechávajú na pokožke jemnú vrstvu. Naopak séra majú ľahšiu konzistenciu, obsahujú niekoľkonásobne viac účinných látok s menšími molekulami, vďaka čomu sa dostanú hlbšie do pokožky.

Môže sérum nahradiť hydratačný krém?

Pri mastnejšej pokožke dokáže sérum nahradiť krém. Pri normálnej a hlavne suchšej pokožke odporúčame používať sérum pred nanesením krému. Ak používate galvanickú žehličku alebo podobný kozmetický prístroj, použite sérum už počas ošetrenia.

Nanášanie krému na pleť

Vitamín C – prevencia proti starnutiu

Voľné radikály sú zodpovedné za mnoho ochorení v ľudskom organizme, pleť nevynímajúc. Ničia bunky, spôsobujú zápaly, poškodzujú kolagén, jeho väzby a aj bunky, ktoré ho produkujú. Kolagén je dôležitou stavebnou látkou pokožky – udržuje ju pevnú a elastickú.

Vitamín C voľné radikály neutralizuje, čím udržiava pleť zdravú, pružnú a bráni jej predčasnému starnutiu. Okrem toho, hrá dôležitú úlohu pri tvorbe kolagénu, zabraňuje jeho rozpadu a zvyšuje jeho produkciu.

Pleťové sérum vitamín C – 100%Pure


Kúpiť za 

Kyselina hyalurónová proti prvým vráskam

Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa v ľudskom tele prirodzene vyskytuje. Stará sa o udržanie vody v tkanivách. Naviazaním tekutín dokáže svoj objem zväčšiť viac ako 1000-krát, čím zaistí dostatočnú hydratáciu v pokožke. Vekom ale produkcia tejto látky klesá a to, čo organizmus vyprodukuje, presunie do kĺbov, šliach a ďalších orgánov dôležitých pre plnohodnotný život.

Nedostatok kyseliny hyalurónovej sa prejaví na pokožke, ktorá dôsledkom nedostatočnej hydratácie vysychá – tvoria sa vrásky, pleť je ovisnutá a oslabnutá, stráca elasticitu.

Je kyselina hyalurónová zázrak alebo marketingový ťah kozmetických spoločností? Krátke video o kyseline hyalurónovej od Papio na konci ktorého nájdete porovnanie najpredávanejších krémov.

2 typy kyseliny hyalurónovej

Aby bolo vyplnenie vrások a hydratácia s kyselinou hyalurónovou čo najefektívnejšie, je dôležité, aby produkt obsahoval viac typov molekúl. Optimálna kombinácia nízko a vysoko – molekulárnej kyseliny hyalurónovej dodá dostatok hydratácie pokožke nie len v jej vrchných vrstvách, ale aj v tých  hlbších. Väčšie molekuly sú aktívne na povrchu pokožky, kým tie menšie preniknú do vnútra pokožky.

Hyalurón sérum platinum DEVEE


Kúpiť za 

Kaviár – nemilosrdný ničiteľ vrások

Kaviár je delikatesa, symbol prestíže a luxusu. V kozmetike sa extrakt z kaviáru používa kvôli vysokému obsahu vitamínov, minerálov, stopových prvkov, bielkovín a aminokyselín. Extrakt z kaviáru patrí v kozmetike medzi najúčinnejšie látky.

Kaviár podporuje tvorbu kolagénu, zaistí optimálnu hydratáciu pleti, chráni bunky kolagénu pred poškodením a predlžuje ich životnosť. Nenasýtené mastné kyseliny - omega 3 a omega 6 - preniknú do pokožky a dokonale ju vyživia. Výsledný efekt na seba nenechá dlho čakať.

Sérum s kaviárom DEVEE


Kúpiť za 

Vitamín A - Retinol nie len proti pigmentovým škvrnám

Retinol je čistý a silný vitamín A. Jeho veľkým plusom je schopnosť prenikať do hlbších vrstiev pokožky, vďaka čomu účinkuje v jej základoch. Retinol je najefektívnejší pri redukcii pigmentových a stareckých škvŕn, znižuje viditeľnosť a tvorbu vrások, podporuje regeneráciu pokožky a tvorbu elastických vlákien.

S derivátmi retinolu sa môžete stretnúť vo viacerých kozmetických produktoch. Samotný retinol nie je na vzduchu stály a kým prenikne do pokožky, časť z neho sa znehodnotí. Retinol palmitát, Pro Retinol, VITANOL Bio sú derivátmi retinolu, ktoré sú na vzduchu stále a až prienikom do vnútra pokožky sa zmenia na retinol, kde sa jeho účinky rozvinú.

Pri výbere kozmetiky s retinolom je, okrem derivátov, dôležité sledovať aj koncentráciu – pri nízkej koncentrácií je účinok na pokožke minimálny, pri príliš vysokej koncentrácií môže pokožku podráždiť.

Sérum DEVVE Retinol


Kúpiť za 

Peptidy - prameňom mladosti

Peptidy sú krátke reťazce aminokyselín, ktoré sa prirodzene vyskytujú v organizme. Ich hlavnou úlohou je vysielať signály a povedať organizmu, čo má produkovať. Peptidy v kozmetických produktoch sú zamerané na pokožku a všetko čo s ňou súvisí.

Peptidov je niekoľko druhov Vinci 02, Matrixyl 3000, Syn- coll, Regu-Age - každý z nich vysiela konkrétny signál. Jeden zaisťuje produkciu kolagénu, druhý sa postará o zvyšovanie kyseliny hyalurónovej, ďalší zlepší prietok lymfatických ciest a zbaví pleť škodlivých a toxických látok. Jedno však majú všetky peptidy spoločné. Zbavia pleť vrások (jemných, stredných a aj tých hlbokých), zvýšia jej elasticitu a spustia regeneračné procesy.

Sérum s peptidmi Cellular Lift


Kúpiť za 

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.