Zbavte sa dvojitej brady a vyformujte si labutí krk


Dvojitá brada nie je práve tým, nad čím by sme mávli rukou. Je to estetický problém, ktorý dokáže narobiť problémy mužom aj ženám.

Prečo vzniká dvojitá brada

Najčastejším dôvodom vzniku je nadváha, nezdravý životný štýl, nedostatok pohybu, nevhodná strava. Tuk sa ukladá v oblasti stehien, zadku, brucha, ale aj brady. Telo si jednoducho ukladá tuk, kde len môže. V tom horšom prípade môže vzniknúť aj trojitá brada.

chudnutie

Ak patríte medzi dámy s priemernou postavou a aj napriek tomu vás trápi dvojitá brada, problém môže byť genetický. S problémom dvojitej brady sa často stretávajú aj ženy, ktorým sa podarilo výrazne schudnúť.

Vek hrá pri dvojitej brade tiež svoju úlohu. Pokožka vekom stráca elasticitu a pružnosť a tak dochádza k ochabnutiu kože a svalov v oblasti brady. Ale nestrácajte nádej. Dnes už vieme proti dvojitej brade účinne bojovať.

V prvom rade by ste mali zistiť čo je príčinou vzniku dvojitej brady - či ide o podkožný tuk alebo vaša pleť stráca elasticitu a pružnosť, kvôli čomu pokožka začne ovísať.

Ako sa zbaviť dvojitej brady

Cvičením proti dvojitej brade

Cviky na odstránenie dvojitej brady sú účinnejšie, ak je príčinou uložený tuk. Precvičením svalov sa tuk začne spaľovať. No pomôcť môžu, aj ak je príčinou vzniku dvojitej brady ochabnutá pokožka a svaly.

1. Zakloňte hlavu dozadu a našpúľte pery ako by ste išli niekoho pobozkať. Vydržte takto asi 10 sekúnd a uvoľnite sa. Toto zopakujte 10 -krát po sebe.

2. Jazyk – koreň jazyka máme až hlboko v krku. Stačí ak ho pár krát za deň poriadne vyplazíte a vydržíte tak až kým nezačnete cítiť svaly na brade a krku.

3. Ľahnite si na posteľ. Mierne zdvihnite hlavu a krk. Teraz otočte hlavu na jednu stranu potom na druhú a nakoniec si položte hlavu na posteľ. Opakujte to toľkokrát koľkokrát budete vládať. Cvik robte pomaly, aby ste si pretiahli všetky svaly na krku.

4. Ľahnite si chrbtom na posteľ tak, aby vám hlava visela z postele dolu. Pomaly dvíhajte hlavu aby ste sa bradou dotkli hrude (alebo sa k nej aspoň priblížte najviac ako môžete). Vydržte v tejto polohe 10 sekúnd a znova hlavu zakloňte. Zopakujte 10-krát.

5. Medzi cviky proti dvojitej brade môžeme zaradiť aj žuvanie. Ale pozor, žuvajte žuvačky bez cukru, nie čokoľvek čo nájdete v chladničke alebo šuplíku so sladkosťami.

strukoviny

Masáže a strava

Upravte svoju stravu, vyhýbajte sa cukrom a polotovarom, zvýšte prísun vitamínu E, ktorý sa nachádza najmä v listovej zelenine, strukovinách, orechoch, arašidoch, rôznych semiačkach a pečeni. Vitamín E pomáha zachovať pokožku pružnú a elastickú, preto patrí medzi obľúbené látky v kozmetických prípravkoch. Samozrejme, nezabúdajte ani na pitný režim.

mlieko

Maska na krk a bradu z vaječných bielkov vám môže tiež pomôcť. Vaječné bielka majú úžasný sťahujúci efekt. Na masku budete potrebovať:

• vaječný bielok,
• lyžičku mlieka,
• lyžicu medu,
• citrónovú šťavu.

Všetko spolu zmiešajte a naneste na bradu a krk. Nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite vlažnou vodou.

pšenica

Olej z pšeničných klíčkov obsahuje veľa vitamínu E. Naneste tento olej na krk a bradu a asi 15 minútovou jemnou masážou ho vmasírujte do pokožky. Vaša pleť sa spevní a zároveň jej dodáte dostatok potrebných živín.

Kde nepomôže príroda, pomôže technika

Cvičenie a zmena stravy nemusia byť účinné, hlavne ak je príčinou vzniku dvojitej brady genetika alebo ste schudli mnoho kíl, no dvojitá brada vám ostala.

Galvanické ošetrenie dvojitej brady aj vrások

Na toto ošetrenie sa používajú galvanické žehličky. Bunky v pokožke sa pôsobením galvanického prúdu povzbudia k vyššej aktivite. Pokožka sa tak prekrví a spevní. Už po prvom použití bude vaša pleť sviežejšia, jasnejšia a mladšia. Naviac, bude dokonale vyčistená a pripravená prijať kozmetické prípravky na spevnenie pleti (prípadne iné).

akné

S ochabnutou pokožkou pod bradou si táto žehlička spolu so spevňujúcim krémom poradí jedna radosť. A nie len to – problém s ekzémom alebo akné už bude minulosťou a vaša pleť bude vyzerať po každom použití sviežejšie a mladšie. Ďalšie informácie o pôsobení galvanického prúdu na pokožku nájdete v článku Galvanická terapia pleti

Kombináciu ultrazvukového a galvanického ošetrenia môžete nájsť v Galvanickej žehličke BIOwave 5v1 na pleť alebo v prístroji Slimming SkinCare 6v1, ktorý má väčšiu hlavicu určenú na ošetrenie celého tela, vrátane celulitídy.

Liposukcia laserom

Liposukcia laserom sa vykonáva v lokálnej anestézii. Laserom sa rozbijú tukové bunky, ktoré sa behom pár týždňov odvedú lymfatickým systémom z tela preč. Oproti ostatným typom liposukcie, má liposukcia laserom aj jeden vítaný vedľajší efekt - zahrieva vrstvy kože, čím dochádza k stiahnutiu kolagénových vlákien a následnému vypnutiu kože. Tento efekt sa dostaví len v prípade, ak vaša pokožka stále obsahuje dostatok kolagénu. V opačnom príprade budete musieť vyhľadať pomoc plastického chirurga, ktorý vás môže nadbytočnej kože zbaviť.

Ultrazvukom proti dvojitej brade

Ultrazvuk funguje podobne ako laser. Rozbíja tukové bunky, ktoré sa následne dostanú do lymfatických ciest a odtiaľ z tela von. Týchto procedúr budete musieť absolvovať niekoľko, aby ste dosiahli želaný efekt, ale isto sa dostaví.

V súčasnosti nemusíte navštevovať rôzne salóny, aby ste sa mohli zbaviť tukových buniek. Na trhu nájdete aj ultrazvukové prístroje na doma, vďaka ktorým môžete celú procedúru podstúpiť kedykoľvek vám to vyhovuje v pohodlí domova. Jediný rozdiel medzi domácim a profesionálnym ultrazvukom je vo výkone. Domáci ultrazvuk má menší výkon, ale nič vám nebráni v tom, použiť ho kedykoľvek budete potrebovať a na ktorékoľvek miesto na tele.

Radiofrekvencia

Radiofrekvenčnými vlnami sa prehreje pokožka v hlbších vrstvách (1,5 -2 cm), vďaka čomu sa stimuluje bunková regenerácia, zlepšuje sa prekrvenie pokožky a zrýchľuje metabolizmus, čoho následkom je rýchlejšie a účinnejšie vyplavovanie toxínov z organizmu.

brada

Teplota v pokožke sa zvýši na 39 až 45°C, čo má priaznivý vplyv na kolagén, elastín a kyselinu hyalurónovú. Práve tieto tri zložky sú zodpovedné za pružnú, jemnú a mladistvú pleť. Výsledky môžete vidieť už po prvom ošetrení, ale aby ste dosiahli želaný efekt, bude lepšie celú procedúru niekoľkokrát zopakovať.

Rada na záver

Ak sa potrebujete zbaviť dvojitej brady okamžite, napríklad vás čaká dôležité fotenie, skúste trik hollywoodskych celebrít, ktoré na fotkách vyzerajú vždy perfektne. Počas fotenia pritlačte jazyk na podnebie. Automaticky sa vaše svaly na brade zdvihnú a vy budete na fotkách vyzerať lepšie.

Je škoda, že sa takto dvojitej brady zbavíte len na pár sekúnd, ale možno vám to pomôže do doby, kým sa vďaka niektorému tipu nedostaví želaný efekt.

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.