Začíname s formovaním postavy


Zhodiť pár kíl a vyformovať si postavu je túžbou mnohých žien a určite aj niektorých mužov. Snažíme sa o to neustále - možnými aj nemožnými spôsobmi. Odopierame si nezdravé jedlo, držíme rôzne diéty a začíname s cvičením.

Prísna diéta - prázdny tanier

Prečo diéty nefungujú?

Žiadna diéta sa nedá držať celý život. Je to nie len psychicky náročné, ale môžute si spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie. Po diéte v tom lepšom prípade sa váha vráti na svoju pôvodnú hodnotu a v horšom prípade nastúpi jojo efekt a hmotnosť sa ešte zvýši.

Pri diéte ako prvé vylúčite z  jedálnička cukry a tuky, pretože je všeobecne známe, že práve tie spôsobujú priberanie. Prejde pár dni a vás prepadne obrovská chuť na niečo sladké a ocitnete sa tam, kde ste začali, pretože svoju chuť neuspokojíte jednou kockou čokolády či malým kúskom koláčika.

Chcete do leta zhodiť pár kíl alebo si „len“ vyformovať postavu, aby ste sa na pláži či kúpalisku nemuseli skrývať? Základom je správna kombinácia zdravej stravy, aerobného aj silového cvičenia.

Cvičenie a chudnutie

Keď nepomáha strava a cvičenie...

Nedosiahli ste taký výsledok o akom ste snívali? Túžite po ešte trošku štíhlejších nohácho pár cm menšom brušku? Skúste ísť na to z iného konca. Kde nestačí cvičenie a disciplína, tam pomôžu nové technológie.

Estetická masáž na formovanie postavy

A teraz si predstavte ako ležíte, oddychujete, vychutnávate si príjemnú masáž a popri tom chudnete. Krásna predstava, však? Nemusí to ostať len vo vašich snoch. Špeciálny typ masáže naštartuje metabolizmus, podporí krvný obeh, zvýši odplavovanie škodlivých látok, ktoré zaťažujú organizmus a odvedie prebytočné tekutiny z tkanív. To všetko sú kilá navyše, ktorých sa nedá zbaviť len cvičením.

Vďaka špeciálnym prípravkom, ktoré sú používané pri masáži na formovanie postavy predídete vzniku celulitídy. A ak ju už máte, tak sa jej zbavíte, prípadne sa výrazne zníži jej prejav. Lymfatické cesty sa spriechodnia a podkožný tuk začne ubúdať. Lymfatickú masáž na formovanie postavy je potrebné podstupovať pravidelne – väčšinou si vyžaduje okolo 10 opakovaní, ale výsledkom je zoštíhlenie postavy o pár centimetrov – 2 až 7 cm, ale pokojne to môže byť aj cca 10 cm. To všetko bez akéhokoľvek rizika z jojo efektu. Navyše masáž pôsobí pozitívne aj na psychiku.

Masáž na formovanie postavy a proti celulitíde

A čo poviete na kavitáciu?

Ak sa vám zdá 10 masáží veľa, skúste odbúravanie podkožného tuku liposukciou. Nie, nemusíte ísť k plastickému chirurgovi. Dnešná technológia značne pokročila a existuje spôsob zbavenia sa tuku z problematických partií aj bez jaziev a odsávania.

Pri kavitácii sa využíva pôsobenie ultrazvukových vĺn na tukové bunky. Tukové bunky pod tlakom prasknú a následne sa odplavia lymfatickým systémom. Stačí len navštíviť salón, v ktorom toto ošetrenie poskytujú. Odborný personál vás vždy dopredu oboznámi s priebehom ošetrenia. Jedno ošetrenie trvá 40 minút – za ten čas sa „rozpustí“ presne toľko tuku, koľko organizmus zvládne bezpečne odplaviť. V prípade potreby vám odporučia zákrok ešte párkrát zopakovať – 2 až 6 krát, závisí od miesta a množstva tuku. Kavitácia je výborná aj na odstránenie celulitídy.

Stratiť z obvodu bokov môžete až 7 cm. A to všetko bezbolestne, bez jedinej jazvičky či nutnosti narkózy. Hneď po zákroku sa môžete vrátiť k bežným každodenným povinnostiam.

Slimming SkinCare 6v1Domáca kavitácia Slimming SkinCare 6v1

Ak nechcete navštevovať kozmetické salóny, ale radšej si vychutnáte kavitačné ošetrenie priamo u vás v obývačke, vyskúšajte kavitačný prístroj Slimming SkinCare 6v1, ktorý okrem formovania postavy ultrazvukom a EMS, môžete vďaka elektromasážnym rukaviciam použiť aj na masáž a spevnenie tváre.

Ale pozor, hoci je kavitácia neinvazívne ošetrenie, nie je vhodná pre každého. Ak máte problémy so srdcom, cievami, obličkami, pečeňou alebo kožné choroby, nebudete môcť toto ošetrenie podstúpiť. Rovnako nie je kavitácia vhodná ani počas tehotenstva a tesne po pôrode.

Chudnutie pomocou lymfodrenáže

Lymfodrenáž – procedúra, ktorá pomôže od množstva problémov

Pokiaľ vám nesedí kavitácia, skúste lymfodrenáž. Ide o účinnú metódu, ktorá váš organizmus zbaví škodlivých látok, opuchov a aj tukových buniek.

Princípom tejto metódy je uvoľnenie lymfatických ciest, ktoré sú zanesené odpadovými látkami. Soľ, tuky, toxíny,... to všetko sa v organizme nachádza a keď je toho veľa, tak sa tok lymfy spomalí a dochádza k ďalšiemu zanášaniu organizmu. Navonok sa tento stav prejaví vznikom celulitídy (to je dôvod, prečo aj štíhle osoby majú problém s celulitídou), zavodnením organizmu,  opuchmi dolných končatín a celkovou únavou.

Ide o ďalšie oddychové ošetrenie, ktorá vás ani na chvíľu nevyradí z bežného života. V salóne sa navlečiete do špeciálnych lymfodrenážnych nohavíc. Je v nich množstvo komôr, do ktorých sa privádza v krátkych intervaloch hadicami vzduch. Toto masírovanie spôsobuje niečo ako tlakovú vlnu, ktorá prechádza od chodidiel až k úrovni pásu. Lymfatická masáž je výborným prostriedkom na uvoľnenie celého tela, pomôže proti únave, bolestiam hlavy, celulitíde.

Toto ošetrenie nieje vhodné pre ľudí, ktorí trpia vysokým tlakom, zápalmi, auto-imunitným a onkologickým ochorením.

Ploché bruško

EMS – elektrická stimulácia svalov

... zo slova elektrina v tomto prípade nemusíte mať žiadne obavy. Na telo si len pripnete elektródy, ktoré budú vysielať do svalov impulzy. Pri tejto stimulácii sa používa prúd o sile miliampéra, čo nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre človeka. A výsledok? Úžasný.

Elektrické impulzy vyvolajú stiahnutie svalu. Presne to sa zo svalom robí aj počas cvičenia. Sval sa stiahne a uvoľní, v akej frekvencii už záleží od toho, ako cvičíte. Počas sťahovania svalov sa spaľuje tuk a vy tak chudnete. A nie len chudnete - Vaša postava sa začne pekne rysovať.

Po pár minútach tejto stimulácie dostanú svaly tak zabrať, ako keby sa namáhali hodinu v posilňovni. EMS vám pomôže vytvarovať presne tie partie, ktoré je najťažšie dostať do formy. Pevný zadok a tvarované stehná už nebudú len nedosiahnuteľným snom.

Ale pozor! Nie sú to žiadne zázračné metódy na chudnutie, pri ktorých zhodíte viac ako 5kg. Ak potrebujete zhodiť viac kilogramov, cvičeniu a zmene jedálnička sa nevyhnete. Tieto metódy slúžia skôr na doladenie postavy a na podporu či urýchlenie chudnutia.

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.