Ako sa zbaviť celulitídy, keď vás tlačí čas

Nohy bez celulitídy

Nedostatočný pitný režim, ukladanie toxínov v tele, hormonálna nerovnováha (antikoncepcia, puberta, menopauza), sedavé zamestnanie, nadváha a dlhé státie sú často tým hlavným dôvodom, prečo sa celulitídy nemôžete zbaviť. Okrem preventívnych opatrení existujú aj iné možnosti, ako sa zbaviť celulitídyľahko a rýchlo“ bez námahy a odriekania.

Ak vás tlačí čas, môžete ich využiť, ale je dobré vedieť, že celulitída nie je len kozmetický problém a predovšetkým upozorňuje na nedostatočné prekrvovanie a prúdenie lymfy v danej oblasti. Ide o metabolickú poruchu, telo v postihnutých miestach nie je schopné odvádzať toxíny a proteíny. Celulitída môže znižovať imunitu a prehlbovať žilové ochorenie.

Ako sa zbaviť celulitídy, keď vás tlačí čas

Letná sezóna vás tento rok zastihla nepripravenú? Desíte sa toho, ako budete vyzerať v plavkách s tým hrboľatým zadkom? Hrboľatá či pomarančová koža je veľmi diskutovaná téma. Postihuje totiž všetky ženy bez ohľadu na vek či váhu. Najkritickejšími sú stehná, boky, brucho, no celulitída sa môže objaviť aj na rukách.

Pre niekoho je ťažké vyvážiť sedavé zamestnanie dostatočným množstvom pohybu po práci. Niekto napriek snahe nedokáže prestať fajčiť alebo namiesto niekoľkých šálok kávy vypiť čistú vodu. Ale celulitída nie je len o pevnej vôli, ale možno aj o tom, že ste nevyskúšala všetky možnosti.

Rýchla pomoc proti celulitíde

Doprajte si každý deň kúpeľ spojený s masážou problematických miest. Miesta s celulitídou si niekoľkokrát denne namasírujte krémom proti celulitíde alebo prípravkom na spevnenie pokožky. Samomasáž masážnym prístrojom je veľmi pohodlná a hlavnou výhodou je, že si ju môžete dopriať kedykoľvek v pohodli domova. Aby bola samomasáž proti celulitíde účinná, musíte ju praktizovať každý deň a minimálne 20 minút.

Masáž nôh proti celulitíde

Okrem samomasáže je veľmi dobre hodnotená aj lymfatická masáž, neinvazívná liposukcia - lipolýza, rádiofrekvenicia, mezoterapia, kompresná terapia (pančuchy, prádlo) a anticelulitídne zábaly.

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž má dve varianty: manuálnu a prístrojovú. Manuálnu lymfodrenáž vykonáva certifikovaný lymfoterapeut, ktorý pomocou špeciálnej masážnej techniky naštartuje látkovú výmenu a detoxikáciu organizmu. Pomôže vám zoštíhliť a skrášliť postavu. Rovnaký efekt dosiahnete aj pomocou prístrojov – klient dostane kompresné návleky či nohavice, ktoré sa nafukujú a vyfukujú, aby vyvíjali potrebný tlak na postihnuté miesta.

Lymfatická masáž nôh proti celulitíde

Liposukcia ultrazvukom

Pri neinvazívnej liposukcii ultrazvukom dochádza k aktivácií podkožného kolagénu, tuková vrstva sa zahrieva a tukové bunky sa pomocou ultrazvukových vĺn rozbíjajú. Rozpustený tuk pri ultrazvukovej liposukcii nie je bolestivo odsávaný, ale prirodzene vstrebaný telom. Vhodná môže byť aj kombinácia ultrazvuku a rádiofrekvencie. Po odstránení tukových vankúšikov ultrazvukom, môžete spevniť pokožku a podporiť lymfatický systém pomocou rádiofrekvencie.

Ultrazvukové ošetrenie proti celulitíde

Mezoterapia proti celulitíde

3 techniky mezoterapie:

  1. mezoterapia ihlou – invazívna mezoterapia,
  2. mezoterapia derma rollerom – navrhnutá na domáce používanie,
  3. elektroporácia – neiznavzívna mezoterapia.

Mezoterapia ihlou je síce účinná, ale keďže sa jedná o invazívny zákrok samotné ošetrenie a stav po ošetrení je relatívne bolestivé. Mezoterapia derma rollerom vytvára v pokožke mikroranky, na ktoré organizmus reaguje spustením samoregeneračných procesov, čím sa v pokožke aktivuje tvorba nového kolagénu a elastínu. Okrem vyhladenia pokožky, uvoľňuje nahromadený podkožný tuk, „drví“ zhluky tukových buniek a stimuluje prekrvenie pokožky.

Celulitída pred ošetrením po ošetrení

Anticelulitídne zábaly

Anticelulitídne zábaly môžete aplikovať na všetky miesta postihnuté celulitídou. Najúčinnejšie sú po ošetrení ultrazvukom a po masáži. S pomocou špeciálneho zábalu kupeného alebo vyrobeného, potravinárskej fólie a teplej prikrývky si môžete urobiť zábaly aj doma.

Foliový zábal na bruchu proti celulitíde

Zdravé stravovanie – polovica úspechu

Pitný režim by mal pozostávať z dostatočného množstva (cca 2,5litra) čistej vody denne. S tým súvisí, že by ste mali menej soliť, aby ste nezadržiavali vodu v tele. Z jedálnička by ste mali vynechať sladkosti a rafinovaný cukor v akejkoľvek podobe jedzte príležitostne.

Bežné oleje nahraďte kvalitnými za studena lisovanými olejmi, ako je olivový, kokosový, makadamový atď. Jedzte menej tučného mäsa a obmedzte spracované mliečne výrobky. Ryby, morské plody a kuracie mäso sú ideálnou voľbou. Každý deň si doprajte aspoň 200g surovej alebo varenej zeleniny. Ak vás zastihne chuť na niečo sladké, siahnite po čerstvom ovocí alebo orieškoch.

Zdravé jedlo plné zeleniny

Kozmetika a masáže

Vyskúšajte špeciálne prípravky proti celulitíde, ktorých je nespočetné množstvo. Môžete si vybrať medzi krémom, gélom, sérom, mliekom, olejom či morským bahnom. Efekt kozmetických prípravkov na celulitídu je diskutabilný. Čo vám však určite pomôže, je pravidelná masáž týmito prípravkami priamo v miestach s celulitídou. Masáž rozprúdi krv a lymfu. Celulitída reaguje na teplo, ktoré masážou vzniká, spevňujúce a hydratačné účinky krému sú ďalším plusom. Vyrábajú sa aj hrejivé prípravky, ktoré pomáhajú rozpúšťať tuk v bunkách uložených pod pokožkou (vytvárajú typické hrbolčeky).

Rozhodne pri sprchovaní neváhajte použiť peeling a masážne pomôcky. Pomôže aj striedanie teplej a studenej vody.

Cvičenie proti celulitíde

Cvičenie proti celulitíde

Hlavne pri nadváhe je potrebné zaviesť pravidelné cvičenie do harmonogramu. Trikrát týždenne si naordinujte aerobné cvičenie a cvičenie na posilnenie problematických partií (výpady, drepy...). Aktivity je vhodné striedať, aby nedochádzalo k monotónnej záťaži na jednu časť tela, napríklad behanie, bicyklovanie striedajte s plávaním alebo trampolínkami.

Pred cvičením môžete taktiež použiť krém proti celulitíde. Cvičenie zvýši jeho účinok podobne ako masáž.

Celulitídy sa nezbavíte cez noc. Vyžaduje si trpezlivosť a pravidelnú starostlivosť. Našťastie, dnes už máme kozmetické prístroje a ošetrenia, ktoré tento boj uľahčia.

Diskusia


Email nebude zverejnený, len jeho prvá čásť.